Какой привод лучше?

ЯКИЙ ПРИВІД КРАЩЕ

Автомобілісти давно сперечаються про те, який привід кращий: передній, задній чи повний? Розібратися в доводах сторін і зрозуміти, що означають загадкові символи AWD, FWD, RWD та 4WD допоможе наша стаття.

Почнемо з визначення.

Привід - це компонування системи, що передає потужність від двигуна до колес машини. Від того, на яку саме пару коліс (передню чи задню) спрямована енергія обертання, і залежить тип приводу автомобіля.


FWD (front-wheel drive), або передній привід - це конструкція, в якій передні колеса тягнуть автомобіль, а задні є веденими. У випадку з RWD (rear-wheel drive) машину, навпаки, штовхають задні колеса, а передні не одержують потужності і можуть вільно маневрувати.

Назви AWD (all-wheel drive) та 4WD (four-wheel drive) для чотириколісних автомобілів означають приблизно те саме — привід на всі чотири колеса. Але є нюанси. Різниця в тому, що AWD спеціальний механізм постійно розподіляє потужність між осями. А в 4WD можна вручну увімлнути режим 4H (як AWD) або 4L, в якому всі чотири колеса обертаються однаково і постійно отримують рівну потужність. Такий режим не підходить для їзди містом, але дозволяє легко вибратися з глибокого снігу або бруду.

ЗАДНІЙ ПРИВІД

На початку автомобілебудування всі машини мали привід на задню вісь. Тому його часто називають класичним.

ПЛЮСИ:

  1. 1. У машинах з класичним компонуванням навантаження на передню та задню вісь розподіляється рівномірно. Це покращує маневреність та спрощує виробникам налаштування кермування. Не дарма більшість спортивних автомобілів, як і раніше, випускають саме із заднім приводом.
  1. 2. Задньопривідні машини краще долають круті схили. При підйомі в гору задня провідна вісь сильніше притискається до дороги і можливість пробуксування зменшується.
  1. 3. За рахунок того, що на передні колеса не подається потужність, вони можуть повертатися з великим кутом. При цьому на крутий розворот витрачається менше поворотів керма.
  1. 4. Взимку машини із заднім приводом частіше входять у занесення. Але при цьому легко виходять з нього. Адже для виходу із занесення на передньому приводі потрібно підвищувати оберти, а на задньому — відпустити педаль газу, що, швидше за все, машинально зробить недосвідчений водій.
  1. 5. Шини на задньопривідних машинах зношуються більш рівномірно.

МІНУСИ:

  1. 1. Легкість входу задньопривідних авто у занесення – головний недолік для їзди в умовах міста.
  1. 2. Карданний вал, що проходить під підлогою, зменшує об'єм салону задньопривідних автомобілів.
  1. 3. Додаткові елементи конструкції (карданний вал, редуктор заднього моста, диференціал) роблять автомобілі з RWD дорожчими, ускладнюють ремонт та обслуговування.


ПЕРЕДНІЙ ПРИВІД

ПЛЮСИ:

  1. 1. Автомобілі з переднім приводом дешевше у виготовленні та ремонті.
  1. 2. Проста конструкція сприяє меншій кількості поломок.
  1. 3. Передньопривідні автомобілі, як правило, легші. Звідси краща динаміка розгону і менша витрата палива.
  1. 4. Доповнює картину більш просторий через відсутність карданного валу салон.

МІНУСИ:

  1. 1. Нерівномірний розподіл ваги. Звідси погане зчеплення задніх коліс із дорогою.
  1. 2. Через зосередження всіх важливих елементів конструкції у передній частині автомобіля ускладнюється ремонт, оскільки попередньо потрібно демонтувати багато деталей.
  1. 3. На кермо надходить набагато більше вібрацій від нерівностей дороги.

На сьогоднішній день передньопривідні моделі практично повністю захопили автомобільний ринок. Принаймні у його бюджетній частині. Але дати однозначну відповідь, який привід краще, все ж таки непросто. Передній привід безпечніший та зручніший для новачків. Таку машину легше водити взимку, і вона задовольнить 99% водіїв, які проводять весь свій час у місті або зрідка виїжджають на ґрунтову дорогу. Задній привід більше підійде любителям дрифту, спортивної їзди та автомобільної класики. Але взимку в руках новачка задньопривідна машина може стати джерелом неприємностей. На поганих дорогах 4х4 ефективніші за інші, але витрата палива та вартість обслуговування… Одним словом, золотою серединою більшість водіїв, швидше за все, назвуть передній привід. Адже він економічніший за повний, при цьому безпечніший за задній.